“Seçim”lerimize Dair

Evet, yeni bir genel seçime sayılı günler kaldı. Anketler, köşe yazıları, mitingler, karalamalar, sosyal medya paylaşımları, bilgi kirliliği, dilek ve temenniler…

Kimine göre “köprüden önceki son çıkış”, kimine göre “yüzyılın seçimi”, kimine göre “son kurtuluş reçetesi”, kimine göre ise “yeni Türkiye’ye açılan kapı”

Sonucu ne olursa olsun, ucunda ne ölüm var bu seçimin, ne de kökten bir kurtuluş…

Hak ve batıl bu dünyada var oldukça biz bu savaşın içerisinde yer alacağız.

Önemli olan “hakkı hak bilip onun yanında olmaktan ve batılı batıl bilip ona karşı savaşmaktan” bir an olsun vazgeçmemektir.

Evet, bazen “akıl tutulması yaşar insan”, kimine göre “Stocholm sendromu”, kimine göre “alışılmış çaresizlik”, kimine göre “baştan kabullenme”..

Kimi “halkın genelini küçük görür”, kimiyse “bir grubu her daim burjuva”, kimi “ötekini sürekli aşağılar”, kimi ise sürekli “yaftalamaya” devam eder.

Ama bu milletin dinamikleri hiçbir zaman bölmeye, bölünmeye, bayrağımıza uzanan ellere, ezanımıza yapılan saygısızlığa, tek tipleşmeye, herhangi bir zümrenin tahakkümüne boyun eğmemiştir, eğmeyecektir.

Ülkenin tamamı işgal edilmişken, sıkacak bir mermisi yokken küllerinden doğan bu millet, sonucu ne olursa olsun bölünmeye müsaade etmeyecektir.

Kutsallarına uzanan eller, için için yürekleri yakarken, maneviyatı zerre kadar eksilmemiş olan bu millet, bundan sonra da bu değerlerine elbet sahip çıkacaktır.

Hakkını yiyene dur demesini bilecek, kendisini bölmek isteyenlere dersini verecek, inancına saygı göstermeyene gereken cevabı verecektir.

Eğer bu millet geçmişte Mehmet Akifler, Necip Fazıllar, Cemil Meriçler, Peyami Safalar yetiştirdiyse, emin olun tekrar yetiştirecektir.

Hiç kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın.

Her seçim bir tercihtir, her tercih bir vazgeçiştir, her vazgeçiş ise yeni bir başlangıçtır.

“Seçim”lerimizin herkes için hayırlı olması dileklerimle.

03 Haziran 2015

© - 2018 www.leventsumer.com | Dr. Levent SÜMER Her Hakkı Saklıdır.