Muhammed Ali

Muhammed Ali’nin Ramazan arifesindeki vefatı beni de gerçekten üzdü. Ezilmiş bir ırkın ve ikinci sınıf muamelesi gören (hala öyle) bir dinin yüksek karakterli ve aynı zamanda fiziksel olarak güçlü temsilcisi Hakk’ın rahmetine kavuştu. Allah kusurlarını af, makamını Cennet eylesin.

Kendine özgü bir stili vardı. İnternetten eski videolarına baktım, rakiplerine karşı moral üstünlüğü kurardı. 35 yaşında iken kendisine bir çocuk tarafından yöneltilen “boksu bıraktıktan sonra ne yapacaksınız?” sorusuna verdiği cevabı izlemenizi tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=sqOuuUO3JRA

Los Angeles’taki “ünlüler kaldırımı”nda adının Peygamberimizin adını taşıması sebebiyle yerde değil de duvarda olması güçlü karakterinin ve değerlere bağlılığının bir göstergesiydi.

Bugün internetten gazete okurken Ertuğrul Özkök’ün Muhammed Ali ile ilgili yazı başlığı ilgimi çekti: “Genç kardeşim, Ali’yi bir de benden dinle”. Yazıyı “acaba” diyerek ve merakla okudum. Gezi olaylarının yıl dönümünde Muhammed Ali bir “gezici” olarak tanımlanmıştı Özkök tarafından.

Tuhaf.. “bu nasıl bir tanımlamadır” deyip geçtim.

Nur içinde yatasın Muhammed Ali.

05.06.2016-İstanbul

© - 2018 www.leventsumer.com | Dr. Levent SÜMER Her Hakkı Saklıdır.